Derby

Ostatnia sobota to duże święto dla mieszkańców Starego Miasta. Bowiem derby między Victorią, a Stradomiem od zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem Częstochowian. Pierwszy kwadrans gry to próby ataku z jednej jak i z drugiej strony. To drużyna gospodarzy otwiera pulę bramek. W 17 minucie spotkania bramkę zdobył Cieślar. Taki wynik utrzymywał się do przerwy, ale chwile po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu Tomasz Żydek zdobywa wyrównującego gola, dając tym samym drużynie siłę do walki – byliśmy drużyną, która nadawała ton rywalizacji. To biało – zieloni bardziej chcieli wygrać mecz i chęci zamienili w kolejną bramkę, tym razem Michała Załuckiego w 83 minucie i rezerwowego Przemysława Hyry w 89 minucie, który zmienił Michała Brzozowskiego kilka minut wcześniej. Wygrana 3:1 jak najbardziej zasłużona. Dziękujemy trenerowi i całej drużynie, nawet tym nieobecnym na boisku, za promyk nadziei i szczęśliwe chwile w ten jesienny i ponury czas. Pragniemy również podziękować kibicom a szczególnie tym z naszych grup młodzieżowych za wspaniały i głośny doping. Następne spotkanie już w najbliższą sobotę, a przeciwnikiem biało – zielonych będzie drużyna Pogoni Kamyk.

Zapraszamy do fotorelacji w naszej galerii :)