I edycja turnieju piłki nożnej "Siódemka Cup 2016"

Nasza drużyna Żaków, w niedzielę 14.02.2016 roku wzięła udział w I edycji turnieju piłki nożnej "Siódemka Cup 2016", który odbył się w Hali Sportowej Gimnazjum nr 7 w Częstochowie przy ulicy Zamenhofa 23. Organizatorami turnieju było Gimnazjum nr 7 oraz Uczniowski Klub Sportowy "Siódemka".  W turnieju udział wzięło łącznie 8 drużyn.

 • Victoria Częstochowa
 • Raków Częstochowa (Raków I i Raków II)
 • KS Stradom AJD Częstochowa
 • UKS Ajaks Częstochowa (Ajaks I i Ajaks II) 
 • UKS Sokół Wręczyca 
 • UKS Orzeł Konopiska
 • Silent Dąbrowa Górnicza

Halowy turniej skierowany był do drużyn z rocznika 2007. Jego głównym celem była popularyzacja piłki nożnej oraz możliwość wykorzystania tak okazałej sali w cenrum Częstochowy.  Turniej był dla wszystkich drużyn szansą do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności. Inicjatywa ta była kolejnym sukcesem naszej drużyny. Po raz kolejny nasi najmłodsi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W pierwszym etapie drużyny rozegrały pojedynki w dwóch grupach. 

Grupa 1 

 • UKS Ajaks Częstochowa
 • UKS Sokół Wręczyca 
 • KS Stradom AJD Częstochowa 
 • Raków I Częstochowa 

Grupa 2 

 • Victoria Częstochowa 
 • Raków II Częstochowa
 • Silent Dąbrowa Górnicza 
 • UKS Orzeł Konopiska. 

Żaki zaprezentowały sie bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce. Po wygraniu swojej grupy,w półfinale poniosły porażkę ze Stradomiem(w wyniku serii rzutów karnych). Wyniki wszystkich meczów rozegranych przez naszych najmłodszych zawodników: 

 • Raków II Częstochowa - Victoria Częstochowa 0:2
 • Victoria Częstochowa - Orzeł Konopiska 4:1
 • Victoria Częstochowa - Ajaks Częstochowa 0:0
 • KS Stradom Częstochowa - Victoria Częstochowa 2:0 

Zapraszamy również na relację, którą przygotowała dla Państwa Telewizja Orion. TU

Do fotorelacji z wydarzenia zapraszamy TUTAJ