JUNIORZY: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

W niedzielę Victoria podejmowała u siebie Grom Miedźno. Był to już ostatni mecz biało-zielonych na starym obiekcie, gdyż niedługo powstanie nowy. Wszystko rozpoczęło się po naszej myśli szybkie prowadzenie za sprawą Gorzałki z 3 minuty otwiera wynik meczu. Piękny bezpośredni strzał z rzutu wolnego oddaje nasz zawodnik, a piłka ląduje w siatce gości. Victoria kontrolowała cały przebieg na boisku- długo utrzymywaliśmy się przy piłce, co stwarzało nam kolejne sytuacje. Jedną z nich wykorzystuje Mościński nie pozostawiając bramkarzowi Gromu żadnych złudzeń. Pod koniec pierwszej połowy po błędzie naszego obrońcy zawodnik z Miedźna wychodzi z akcją "sam na sam" i niestety pokonuje Nowaka. Do przerwy prowadzenie skromne 2:1 z wieloma niewykorzystanymi sytuacjami. Druga połowa zaczyna się nieprzyjemnie dla naszego zespołu, gdyż od razu po pierwszej akcji Gromu sędzia dyktuje rzut karny. Skutkiem było zagranie ręką przez naszego zawodnika w polu karnym. Goście wykonują jedenastkę z zminą krwią doprowadzając do remisu. Nasi piłkarze chcą szybko z powrotem objąć prowadzenie, co po chwili się dzieje. Po raz kolejny Gorzałka oddaje strzał, a bramkarz gości pozostaje bez szans na jego obronę. To nie koniec zagrożeń pod bramką gości. Biało-zieloni chcieli jeszcze bardziej podwyżyszyć rezultat spotkania i to za sprawą Mościńskiego pada czwarta bramka dla naszego zespołu. Victoria ciągle utzymywała się przy piłce i stwarzała sobie kolejne okazje, lecz nie potrafiła ich wykorzystać. Za to zawodnicy Gromu po stałym fragmencie gry z rzutu wolnego oddają strzał w światło bramki i niestety nasz bramkarz kapitaluje. Po kilku minutach piękne uderzenie z powietrza oddaje Ledwan i piłka ląduje obok bramkarza gości. Końcowy wynik spotkania to 5:3. Nasi zawodnicy wciąż mają problem ze skutecznością, lecz inkasują 2 zwycięstwo pod rząd, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. W następnej kolejce Victoria uda się do Koniecpola już w ramach rewanżów. Tylko z powodu remontu boiska wszystkie mecze biało-zieloni rozgrywać będą na wyjazdach.

VICTORIA CZĘSTOCHOWA-GROM MIEDŹNO 5:3