JUNIORZY: Porażka w derbach

7 maja przy Krakowskiej w ramach 7 kolejki III ligi wojewódzkiej juniorów młodszych odbył się mecz pomiędzy Victorią, a Stradomiem. Nasi piłkarze na to spotkanie byli podwójnie zmoblizowani z racji, gdyż były to derby. Początek meczu układał się dobrze dla biało-zielonych, utrzymywali się przy piłce i próbowali stwarzać sytuacje. Stradom główne zagrożenia stwarzał ze stałych fragmentów gry. Liczne rzuty rożne i wolne zemściły się na naszych zawodnikach. Po jednej wrzutce z narożnika do piłki dochodzi niepilnowany zawodnik gości i bez większych problemów pokonuje naszego bramkarza. Victoria ruszyła do ataków, lecz niestety zawsze brakowało wykończenia akcji. W drugiej części obraz gry był zbliżony do tego prezentowanego w pierszej odsłonie spotkania. Po raz kolejny Stradom zaskoczył naszych zawodników z rzutu rożnego. Kopia sytuacji z pierwszej połowy i piłka wpada do bramki biało-zielonych. Victoria starała się jak najszybciej strzelić bramkę kontaktową, lecz w tym dniu nie mieliśmy szczęścia. W 75 minucie po faulu na Dawidzie Kurzelewskim sędzie dyktuje jedenastkę, którą z zimną krwią wykorzystuje Daniel Snażyk. Mimo ambicji, woli walki i wielkiego zaangażowania nasi zawodnicy nie dopisują do swojego dorobku punktów. 

Victoria Częstochowa-Stradom Częstochowa 1:2

75' Snażyk