JUNIORZY: Przełamanie

W ramach 9 kolejki III ligi wojewódzkiej juniora młodszego do Częstochowy przyjechała dryżyna Pogonii Kamyk. Nasza drużyna po czterach porażkach z rzędu musiała wygrać to spotkanie. Mecz rozpoczął się od asekuracyjnej gry z obu stron żadna z drużyn nie podpadała się grą do przodu. Nasi zawodnicy szukali jakieś luki w obronie przeciwnika, lecz to nie dawało żadnych efektów. Pogoń w pierwszej części gry stworzyła sobie lepsze sytuacje do strzelenia bramki, ale nie potrafiła ich wykorzystać. W drugiej połowie biało-zieloni chcieli mocniej przycisnąć przeciwnika, lecz nasi juniorzy nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Zawodnicy z Kamyka starali się grać z kontrataku. W 65 minucie spotkania po faulu na jednym z naszych piłkarzy sędzia dytkuje "jedenastkę", do której podchodzi Snażyk i z zimną krwią trafia na 1-0! Po bramce adepci Victorii zostali zepchnięci do defensywy, co stwarzało sytuacje Pogonii. Po jednej z akcji groźne uderzenie oddał zawodnik przeciwników, a piłka zatrzymała się na słupku. Pogoń nie zdołała wyrównać stanu spotkania i to nasi zawodnicy po czterech porażkach z rzędu odnotowują cenne zwycięstwo.

Victoria Częstochowa-Pogoń Kamyk 1:0