JUNIORZY: WAŻNE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

W niedziele nasi juniorzy młodsi udali się do wicelidera rozgrywek - Myszkowa. Sytuacja w tabeli jest napięta i Victoria traciła do Myszkowa jedynie dwa punkty. Nasi zawodnicy wyszli na boisku zmotywowani i chcieli za wszelką cenę wygrać ten mecz, aby wskoczyć na drugie miejsce w tabeli i licząc na ewentualne baraże. Od początku meczu Victoria grała wysokim pressingiem, lecz bez skutków. Dochodziliśmy do wielu sytuacji strzeleckich, ale brak skuteczności nie pozwolił nam na objęcie prowadzenia. Dopiero w 20 minucie ataków, Wojciech Ledwan dostał podanie z prawej strony boiska i schodząc do środka, minął 4 rywali, wychodząc sam na sam i wyprowadził Victorię na prowadzenie. Myszków nie zamierzał jednak składać broni. W 30 minucie po prostopadłym podaniu z lewej strony boiska zawodnik Myszkowa wyszedł '' sam na sam '' z Nowakiem i mecz zaczynał się od nowa. Podbudowani bramką gospodarze nie ustawali w atakach. Znowu z lewej strony boiska po paru podaniach doszli do sytuacji strzeleckiej. Z ostrego kąta po złym ustawieniu naszego bramkarza, piłka ponownie wpada do naszej bramki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:1 dla Myszkowa. W drugiej połowie nasi zawodnicy postawili tylko i wyłącznie na ata , grali o pełną pulę tego meczu. W 55 minucie po prostopadłym podaniu Snażyka, do sytuacji ''sam na sam'' wychodzi Jędrzejczyk, który się nie myli i z zimną krwią pokonuje bramkarza Myszkowa. Ataki Victorii trwały dalej. Stwarzaliśmy sobie wiele 100% sytuacji, ale na nasze nieszczęście, piłka nie chciała wpaść do siatki. Zawodnicy Myszkowa nie potrafili wyprowadzić piłki ze swojej połowy. Nadeszła 84 minuta, w której szczęście się do nas uśmiechnęło. Wrzutkę z lewej strony przepuszcza Jędrzejczyk, do piłki dopada Jędryszczak, który obsłużył stojącego przed bramką Mościńskiego, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. Wywalczone zwycięstwo i trzy punkty wracają do Częstochowy a Victoria obejmuje drugie miejsce tabeli ! Następny mecz nasi zawodnicy zagrają w piątek w Kamyku. Zapraszamy wszystkich do wspierania naszych zawodników