KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

W drugiej kolejce ligi Młodzików nasza drużyna grała na wyjeździe z Amatorem Golce.

Mecz rozpoczął się po naszej myśli. Już w 7 minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego  P. Muskała skierował piłkę głowa do siatki przeciwnika.

Niestety od tej pory grało nam się coraz ciężej. Nie mogliśmy przebić się przez linie 5-6 defensorów Amatora, którzy mieli na celu bronić się, a gdy nadarzy się godna okazja - kontratakować. Przeszkadzało nam boisko, które było tragicznie przygotowane, sędzia i chaos jaki wdarł się w szeregi naszej drużyny. Przyczyniło się to do straty bramki na 1-1 również po rzucie rożnym.

Do końca pierwszej połowy biliśmy głową w mur. Stworzyliśmy jedną dogodną sytuacje przed samą przerwa po której powinien być podyktowany rzut karny. Sędzia dzisiejszego spotkania widział to wszystko całkowicie inaczej, mimo że nasz napastnik M. Jura został tak brutalnie sfaulowany, że do końca meczu nie był wstanie wejść na boisko i czeka go przynajmniej 2 tygodniowa przerwa od piłki.

Kluczowa była dla nas przerwa, w której uspokoiliśmy nie potrzebne nerwy i wyszliśmy zmotywowani, aby wywieź z Golec 3 punkty.

Tak właśnie się stało. Zaczęliśmy grać agresywniej i przede wszystkim ostro pressowaliśmy obrońców Amatora co przyczyniło się do gola samobójczego dla gospodarzy. Od tego momentu grało nam się dużo łatwiej, co pozwoliło strzelić kolejne 3 gole autorstwa B. Adamowskiego.

Bardzo dobrze dysponowany tego dnia Bartek wziął cały ciężar tego spotkania na własne barki i doprowadził naszą drużynę do ostatniego gwizdka tego spotkania.

Był to bardzo trudny mecz dla naszych Młodzików ale ważne, że wywozimy z boiska Amatora komplet punktów.

 

Amator Golce 1 – 5 Victoria Częstochowa

Skład;

Kamiński, Knysak, Muskała, Kubat, Dąbrowski, Adamowski, Jaworek, Mrowiec, Jura

Rezerwowi;

Staroszczyk, Kaleta, Polański, Ociepa

 

Gole;

Adamowski 3

Muskała 1

Mrowiec 1