MŁODZICY: Porażka z liderem

Skra Częstochowa 6 – 1 Victoria Częstochowa

W ostatniej kolejce III Ligi Wojewódzkiej Młodzik D1 biało-zieloni grali z liderem naszej tabeli Skrą Częstochowa.

Niebieskim do awansu potrzebny był zaledwie 1 punkt tak więc spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco. Victoria tego dnia bez kontuzjowanego kapitana D. Jaworka była mocno zmotywowana aby postawić ciężkie warunki gry liderowi.

Obie drużyny tuż po pierwszym gwizdku ostro ruszyły do przodu. W zaledwie 10 minut gry każda z drużyn stworzyła conajmniej dwie bardzo ładne i przede wszystkim groźne akcje. Pierwsze perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego B. Adamowskiego na gola zamienił P. Muskała. Patryk wyskoczył najwyżej w polu karnym i ładnym strzałem głowa nie dał szans bramkarzowi "niebieskich". Skra jednak potrzebowała zaledwie 4 minut aby doprowadzić do remisu. Składna akcja gospodarzy i wykończenie akcji na pustą bramkę całkowicie zgubiło zawodników Victorii. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1. Było to najlepsze 30 minut obu drużyn od samego początku ligi.

W pierwszych minutach drugiej części spotkania inicjatywę objęła Victoria. Biało zieloni z całych sił naciskali na obrońców Skry co spowodowało, że strzeliliśmy gola na 2-1. Jednak gdy wszystkim na stadionie wydawało się, że strzelony gol przez B. Adamowskiego był prawidłowy, niestety sędzia doszukał się faulu na bramkarzu i gol został nie uznany. Kilka minut później doszło do kolejnej kontrowersji, ponieważ sędzia nie zauważył spalonego i Skra po sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem wyszła na prowadzenie. Do końca spotkania zostało 10 minut i niestety było to fenomenalna końcówka "niebieskich". Gospodarze wykorzystali totalnie opadających z sił zawodników Victorii i co parę minut trafiali do siatki gości.

Mecz zakończył się wynikiem 6-1 dla "niebieskich" jednak całkowiecie nie odzwierciedlało to gry obu drużyn. Mimo wysokiej porażki biało-zieloni pokazali się z bardzo dobrej strony i jako jedna z niewielu druzyn w tej lidze grała jak równym z równym z liderującą Skrą Częstochowa.