MŁODZICY: Sprawiedliwy remis

Znicz Kłobuck – Victoria Częstochowa

W sobote 27.05.2017 nasz drużyna Młodzików rozgrywała bardzo ważny wyjazdowy mecz ze Zniczem Kłobuck.

W pierwszym spotkaniu biało-zieloni okazali się lepsi i pewnie zwycieżyli 4-1 na własnym stadionie. Znicz to drużyna, która rywalizuje z Victoria o trzecią lokate w tabeli i to spotkanie mogło dużo rozstrzygnąć. Victoria dość ospale weszła w mecz. Piłkarze z Kłobucka od pierwszych minut agresywnie zaatakowali biało-zielonych, którzy nie potrafili utrzymać się przy piłce. Obie drużyny postawiły wszystkie siły na ofensywe tak więc kibie mieli bardzo dobre widowisko. Mimo to pierwsi do siatki trafili gospodarze. Po bardzo ładnym rajdzie bocznego pomocnika i skutecznej finalizacji niestety przegrywaliśmy 1-0. Victoria od razu po stracie bramki ze wszystkich sił zaatakowała Kłobuck. Stworzyliśmy pare dogodnych sytuacji jednak brakowało nam szczęscia. M. Knysak trzy razy próbował pokonać bramkarza gości po stałych fragmentach gry jednak brakowało kilku centymetrów abyśmy mogli cieszyć się z wyrównującego gola. Kilka minut pozniej po ładnym strzale M. Jura trafił w poprzeczke. Gospodarze zepchnięci do defensywy na tyle skutecznie kontrowali Victorie, że wyszli na dwu bramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie biało- zieloni postawili wszystko na jedną karte. Dobrze dysponowany tego dnia M. Jura nie dawał spokoju defensorom z Kłobucka. Już po pięciu minutach drugiej połowy Maks trafił do siatki i przywrócił nadzieje całej drużyny. Kłobuck po stracie gola chciał przede wszystkim utrzymać wynik do konca spotkania. Mimo dobrej gry gospodarzy w defensywie potrafiliśmy wyrównać. Maks wykorzystał zbyt lekkie podanie bramkarza Kłobucka do obrońcy i z zimną krwią strzelił wyrównującą bramkę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem obie drużyny nie wykorzystały swoich stu procentowych sytuacji i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.