MŁODZICY: Udana inauguracja

Victoria Częstochowa – Ajaks Częstochowa

Na inauguracje nowego sezonu Młodzików D1 po bardzo udanym poprzednim sezonie naszej drużynie przyszło zmierzyć się z Ajaksem Częstochowa. Mecz w roli gospodarzy graliśmy jednak na stadionie gości z powodu remontu boiska Victorii.

W pierwszych minutach spotkania przewagę mieli zawodnicy Ajaksu. Był to bardzo chaotyczny początek w wykonaniu naszych Młodzików. Mimo trzech groźnych strzałów na bramkę M. Kamińskiego utrzymywaliśmy bezbramkowy wynik. W 15 minucie spotkania po ładnym podaniu M. Knysaka do naszego kapitana D. Jaworka i finalizacji akcji „sam na sam” udało nam się wyjść na prowadzenie. Był to przełomowy moment tego spotkania, gdyż nasi zawodnicy uwierzyli w siebie i dominowali do końcowego gwizdka. Pięć minut później po równie pięknym prostopadłym podaniu B. Adamowskiego do M. Sikory wyszliśmy na dwubramkową przewagę. Przed końcem pierwszej połowy Bartek po minięciu dwóch rywali i precyzyjnym strzale podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie meczu grało nam się dużo ciężej . Zmęczenie, jakie dopadło nas w 45 minucie, wykorzystał Ajaks i strzelił nam bramkę na 3-1. Mimo to nasi zawodnicy nie przestali wierzyć w wygraną i doprowadzili taki wynik do końca spotkania. Duże zaangażowanie, agresja i nieustępliwa walka jaką pokazaliśmy na boisku pozwoliła nam zdobyć pierwsze trzy punkty w roli beniaminka III Ligi Wojewódzkiej Młodzik D1.