MŁODZICY: Ważne zwycięstwo

Victoria Częstochowa – Znicz Kłobuck

Dnia 14.04.2016 drużyna Młodzików Victorii Częstochowa rozgrywała 3 kolejkę III Ligi Wojewódzkiej „Młodzik D1”. Przeciwnikiem biało-zielonych był Znicz Kłobuck, który bardzo dobrze poradził sobie w pierwszych dwóch kolejkach odnosząc wysokie zwycięstwa. Mecz odbył się na sztucznej murawie Rakowa o godzinie 13:00. Victoria po ostatniej porażce 0-4 była mocno zmotywowana by odnieść zwycięstwo, mimo iż Kłobuck był bardzo trudnym rywalem. Mecz rozpoczął się bardzo chaotycznie, obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, jednak brakowało skutecznego wykończenia. W 14 minucie meczu po bardzo ładnym prostopadłym podaniu do M. Jury objęliśmy prowadzenie. Maks wygrał pojedynek 1 vs 1 z obrońcą Znicza i po precyzyjnym strzale umieścił piłkę w siatce. Znicz po stracie bramki mocno zaatakował naszą drużne chcąc jak najszybciej strzelić wyrównującego gola. Mimo ostrych ataków nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze. W 20 minucie meczu kontuzji nabawił się strzelec gola na 1-0 M. Jura i niestety do końca meczu nie był wstanie wrócić na boisko. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy po składnej dwójkowej akcji B. Adamowskiego i D. Jaworka wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Cztery podania z pierwszej piłki i mocny strzał Denisa w sam róg bramki nie pozostawił jakichkolwiek szans bramkarzowi gości. Po przerwie nasza drużyna nie zwolniła tempa. Mimo iż biało-zieloni stracili bramkę na 2-1 nie przestali wierzyć w zwycięstwo nad Zniczem. Victoria nastawiona na grę z kontry wyprowadzała groźne ataki co skutkowało podniesieniem wyniku. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się B. Adamowski co pozwoliło nam grać spokojniej w ostatnich minutach spotkania. W doliczonym czasie gry udało się podwyższyć końcowy wynik spotkania. Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał nasz środkowy obrońca M. Knysak strzelając bramkę z głowy na 4-1. Victoria tego dnia grała bardzo mądrze i ambitnie, czym zasłużyła sobie na trzy punkty.