MŁODZICY: Wyjazdowa wygrana

Ajaks Częstochowa – Victoria Częstochowa

W ósmej kolejce III Ligi Wojewódzkiej nasi Młodzicy mierzyli się z Ajaksem Częstochowa.

Mecz odbył się w sobote o godzienie 12:30 przy ul. Starzyńskiego.

W ostatniej konfrontacji obu drużyn Victoria wygrała 3-1 po bramkach Adamowskiego, Sikory i Jaworka. Spotkanie rozpoczeło się po myśli biało-zielonych. Mocno zaatakowaliśmy Ajaks, który nie potrafił choć przez chwile utrzymać się przy piłce i uspokoić grę. Mimo imponującej gry, bramke na 1-0 strzeliliśmy dopiero w 21 minucie meczu. Pięknym rajdem z lini środkowej aż do bramki czerwonych popisał się B. Adamowski. Victoria po strzelonym golu uwierzyła w swoją siłę i dalej ostro atakowała gospodarzy. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy M. Jura znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ajaksu i pewnym strzałem podwyższył wynik tego spotkania. W drugiej połowie gospodarze chcąc odrabiać straty z pierwszej części spotkania wyszli na boisko w mocno ofensywnym ustawieniu. Victoria zepchnięta do obrony czekała na odpowiedni moment do kontrataku. Udało się to juz w 44 minucie meczu. Po bezpośrednim wybiciu piłki w trzecią strefę po raz kolejny M. Jura znalazł się w sytuacji sam na sam. Maksiu tego dnia był niesamowicie skuteczny. Silnym strzałem przy samym słupku pokonał bramkarza czerwonych. Mimo trzybramkowej straty Ajaks nie poddawał się i grał do ostatniej minuty. Tuż przed końcem spotkania czerwoni wypracowali sobie rzut karny, którego zamienili na honorowego gola.

Obie drużyny zostawiły serce na boisku, jednak to Victoria tego dnia była mocniejsza i pewnie zyciężyła 3-1 na boisku gości.