MŁODZICY: Zimny prysznic

Lot Konopiska 4-0 Victoria Częstochowa

W sobote 8.04.2017 zawodnicy Victorii Częstochowa rozgrywali wyjazdowe spotkanie z Lotem Konopiska w III Lidze Wojewódzkiej Młodzik D1.

Drużyna Lotu po spadku z II Ligi była mocno zmotywowana aby zwycieżyć nad biało-zielonymi i zgarnąć pełną pulę punktów na własnym stadionie. Już w pierwszych minutach spotkania dało się zaobserwować przewagę zawodników z Konopisk. Mimo, że przez dłuższy czas piłkę posiadali gospodarze to do około 25 minuty pierwszej połowy nasza defensywa spisywała się bezbłędnie. Dwie minuty przed przerwą po stracie piłki na połowie rywali, nadzialiśmy się na konratak i gospodarze objęli prowadzenie. W drugiej połowie nasi zawodnicy załamani wynikiem z pierwszej części spotkania stracili wiarę w siebie. Graliśmy bardzo niedokładnie, zbyt czytelnie i za wolno, co zmusiło nas do biegania za piłką. Z minuty na minute opadaliśmy z sił co sprawiło, że Lot czuł się coraz pewniej na boisku. 15 minut przed końcem spotkania, bardzo ładnym strzałem z dystansu popisał się kapitan gospodarzy i niestety przegrywaliśmy już 2-0. W ostatnich minutach meczu biało-zieloni postawili wszystko na jedną kartę i wysoko zaatakowali przeciwnika. Niestety tego dnia nie byliśmy wstanie zagrozić młodzikom z Konopisk. Gospodarze wykorzystali nasze ofensywne ustawienie i strzelili nam jeszcze dwa gole tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Wynik sobotniego meczu mógłby być dużo niższy ale na pewno nasza druzyna nie zasługiwała na wywiezienie choć jednego punktu z wyjazdowego spotkania.