Naprzód Ostrowy 1 – 4 Victoria Częstochowa

  W 4 kolejce Ligi Młodzików D1 nasza drużyna grała na wyjeździe w Ostrowach.

 Dla Victorii był to zawsze bardzo ciężki teren do wywiezienia kompletu punktów. Naprzód po ostatniej wysokiej wygranej z drużyną Amatora Golce był nastawiony na kolejne zwycięstwo. Mimo dobrej od pierwszych minut gry gospodarzy potrafiliśmy ich zdominować. To my utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych. W 12 minucie meczu B. Adamowski po ładnym strzale w lewy róg bramki całkowicie zaskoczył bramkarza gospodarzy i nasza drużyna objęła prowadzenie. 8 minut później nasz kapitan D. Jaworek po ładnym rajdzie i strzale lewą nogą w krótki róg bramki podniósł wynik na 0-2 Naprzód mocno zdenerwowany wziął się do odrabiania strat. Sportowa złość jaka była widoczna w zawodnikach gospodarzy przyczyniła się do gola na 1-2.Mocno naciskani nasi obrońcy stracili piłkę w środkowej strefie boiska co przyczyniło się do straty gola po skutecznym kontrataku. 3 minuty przed końcem pierwszej połowy bardzo ładnym strzałem z dalszej odległości popisał się nasz środkowy obrońca M. Knysak. Strzał lewą noga z 25 metrów w samo okienko bramki dało nam spokojną dwu bramkową przewagę przed rozpoczęciem drugiej połowy.

            Po przerwie grało nam się już o wiele łatwiej. Bardzo dużo celnych podań między naszymi zawodnikami zmusiło gospodarzy do biegania za piłką. W 44 minucie B. Adamowski wykorzystał błąd w ustawieniu linii obrony Naprzodu i popisał się ładnym prostopadłym podaniem do A. Staroszczyka. Antek minął ostatniego obrońce i po mocnym strzale trafił do bramki przeciwnika. Do ostatniej minuty ostro atakowaliśmy ale niestety brakowało nam skuteczności.

Był to na pewno najlepszy przeciwnik z jakim przyszło nam zmierzyć się w tej lidze. Naprzód jako pierwsza drużyna grała z nami otwarty mecz i nie bała się atakować. Cieszy nas kolejna wygrana i liczymy na utrzymanie tak wysokiej formy naszych zawodników.

Kolejny ligowy mecz gramy 2 października na własnym stadionie z drużyna Akademii Sportu Przystajń.

 

Skład;

Kamiński, Knysak, Muskała, Kubat, Dąbrowski, Adamowski, Jaworek, Mrowiec, Staroszczyk

Rezerwowi;

Kaleta, Przeniosło,Ociepa

 

Gole;

Adamowski 1x

Jaworek 1x

Staroszczyk 1x

Knysak 1x