Sukces w meczu z Gromem Miedźno !

W miniony weekend rozegrana została XX kolejka klasy okręgowej w której Victoria Częstochowa podejmowała na swoim boisku Grom Miedźno. Drużyna trenera Adama Zalewskiego zajmowała 10 miejsce w tabeli. To my byliśmy faworytem tego spotkania. Mecz przez cały czas był pod kontrolą biało – zielonych. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową zaliczką. Spotkanie z pewnością było widowiskowe. Druga część meczu przyniosła kolejne 3 bramki. Wynik mógł być znacznie wyższy gdyby nie szereg niewykorzystanych sytuacji. Ozdobą meczu była bramka A. Pasieki, który przepięknym lobem wsadził piłkę „za kołnierz” – prosto w „okienko”.

W 31 minucie z bocznego sektora boiska wykonujemy rzut wolny. Piłka wystrzelona w pole karne, kozłuje przed obrońcą Gromu i trafia do niepilnowanego Sebastiana Sośniaka, który umieszcza piłkę w bramce. W 51 minucie przepiękny niesygnalizowany strzał Adriana Pasieki zza pola karnego „wpada za kołnierz” bramkarza Gromu. W 66 minucie z rzutu karnego na gola za zagranie ręką w polu karnym zamienia ponownie trener Adrian Pasieka. W 84 minucie ponowane dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową bramkę zdobywa doświadczony Michał Załucki kierując piłką na długi słupek. Ta odbija się od niego i trafia do „sieci” Gromu.

Wynik meczu (4-0). Bramki zdobywali: Sośniak, Pasieka (x2) i Załucki.

Cieszymy się z kolejnych trzech punktów i z nadzieją czekamy na derbowe spotkanie z drużyną Stradom AJD Częstochowa, które odbędzie się już w nabliższą sobotę na obiekcie Victorii o godzinie 17:00. Pomóżmy wygrać kolejny mecz – bo Victoria oznacza zwycięstwo.