Turniej 95 Lat KOS VICTORIA 1922

W ramach obchodów 95-lecia Klubu Ogólnosportowego „VICTORIA” Częstochowa, w dniu 24 czerwca został zorganizowany turniej dla chłopców z rocznika 2007. W sobotę  na stadion przy ulicy Krakowskiej 80 zawitały drużyny Orlika Blachownia, Lotu Konopiska, Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, Olimpia Truskolasy, a stawkę uzupełniły dwa zespoły wystawione przez gospodarzy turnieju. Dzieci rywalizowały na dwóch boiskach grając swoje mecze 2x12 minut co dało łączny 2 godzin spędzonych na biosu, więc najważniejsza sprawa została spełniona bo młodzi zawodnicy przez bardzo długi okres czasu mogli się cieszyć grą w piłkę.

Sam turniej stał na dość wysokim poziomie i kilka spotkań mogło pozytywnie zaskoczyć zgromadzonych na stadionie kibiców. Najlepszą ekipą, która przebrnęła przez turniej wygrywając swoje wszystkie spotkania był UKS „Orlik” Blachownia. Na drugim miejscu uplasował się zespół Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, a miejsce medalowe uzupełniła pierwsza drużyna gospodarzy. Czwarte miejsce zajęła drużyna Olimpii Truskolasy, a ostatni mecz turnieju, w którym zmierzyły się zespoły Lotu Konopiska i Victorii II Częstochowa, zadecydował o kolejności w turnieju. Po bardzo wyrównanym meczu i bramce strzelonej w ostatnich sekundach spotkania drużyna z Konopisk mogła odebrać pamiątkowy dyplom za 5 miejsce, a klasyfikacje końcową zamknęła druga drużyna Victorii.

Po zakończeniu grania zawodnicy oraz trenerzy odebrali nagrody drużynowe i indywidualne.  Najlepszym bramkarzem został wybrany Maciej Zięba z Orlika Blachownia. Graczem, który wywarł największe wrażenie na organizatorach, a także trenerach był Franciszek Świderski reprezentujący barwy Lotu Konopiska i to jemu została przyznana nagroda dla najlepszego zawodnika. Natomiast królem strzelców całego turnieju został zawodnik gospodarzy Dominik Ociepa, który na swoim koncie zapisał 14 trafień.

Klasyfikacja Końcowa:

  1. UKS Orlik Blachownia
  2. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa
  3. KOS Victoria I Częstochowa
  4. KS Olimpia Truskolasy
  5. GLKS Lot Konopiska
  6. KOS Victoria II Częstochowa