Victoria Częstochowa  11 – 0  Naprzód Ostrowy    W 9 kolejce ligi Młodzików nasza drużyna podejmowała na własnym stadionie Naprzód Ostrowy. Niestety przyszło nam grać na naszym bocznym boisku i w dość ciężkich warunkach atmosferycznych. Na szczęście w ogóle nie odbiło się to na naszej grze.

            Od początku meczu byliśmy drużyną zdecydowanie przeważającą. Graliśmy bardzo ofensywnie, co pozwalało nam na stwarzanie wiele sytuacji bramkowych. Już w 9 minucie meczu pierwszego gola dla naszej drużyny zdobył D. Jaworek. Mocnym strzałem sprzed pola karnego nie pozostawił najmniejszych szans na obronę bramkarzowi z Ostrów. Pięć minut później po indywidualnej akcji do siatki trafił M. Jura. Przy wyniku 2-0 Naprzód dążył do strzelenia kontaktowego gola. Jednak bardzo odpowiedzialna gra naszej obrony umiejętnie przerywała każdy atak gości. Gdy Ostrowy traciły piłkę na naszej połowie od razu przechodziliśmy do kontrataku.

Pozwoliło to nam na strzelenie kolejnych 2 goli. Przed końcowych gwizdkiem pierwszej połowy do siatki trafiali jeszcze B. Adamowski i D. Jaworek. Korzystna 4 bramkowa przewaga pozwoliła nam wejść w drugą połowę ze spokojną głową.

            W przeciwieństwie do wcześniejszych ligowych meczy nasza skuteczność w drugiej połowie była wyższa niż w pierwszych 30 minutach.  Po zmianie stron strzeliliśmy aż osiem goli.

Był to przede wszystkim popis umiejętności strzeleckich M. Jury. Do swojego jednego trafienia z pierwszej połowy dorzucił kolejnych pięć goli. Całkowicie pogubiona drużyna z Ostrów nie potrafiła poradzić sobie z naszymi kolejnymi atakami. Do ostatniej minuty meczu ostro atakowaliśmy i chcieliśmy uzyskać jak najwyższy wynik. W ostateczności udało nam się strzelić jeszcze 2 bramki a autorami tych trafień byli B. Adamowski i D. Jaworek.

Mecz zakończył się wynikiem 11-0 i był to sprawiedliwy wynik patrząc na przebieg całego spotkania.

 

Skład;

Kamiński, Knysak, Muskała, Kubat, Mrowiec, Adamowski, Jaworek, Staroszczyk, Jura

Rezerwowi;

Kaleta, Dąbrowski,Ociepa, Polański

 

Gole;

Jura 6x

Jaworek 3x

Adamowski 2x