Victoria Częstochowa 7 – 0 Amator Golce

W niedziele 16.10 nasza drużyna w roli gospodarza mierzyła się z Amatorem Golce. Mecz odbył się na sztucznej murawie przy ul. Starzyńskiego z powodu renowacji płyty głównej na naszym stadionie.

Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ zwycięstwo nad Golcami gwarantowało nam 1 miejsce w lidze do końca rozgrywek. Już od początku meczu dało się wyczuć jak naszym Młodzikom zależy aby wygrać to spotkanie. Pierwszy gol wpadł już w 8 minucie a autorem tej bramki był P. Muskała. Gdy wyszliśmy na prowadzenie grało nam się coraz łatwiej. Amator całkowicie zepchnięty do obrony nie potrafił wyjść z piłką z własnej połowy. W 14 minucie podwyższyliśmy na 2-0 po bramce D. Jaworka. Trzy minuty później M. Jura dobił piłkę do pustej bramki po ładnej, kombinacyjnej akcji naszego zespołu. 10 minut przed gwizdkiem na przerwę wdarło się dużo nerwowości. Doszło do przepychanek między naszym napastnikiem „Maksiem” a obrońcą drużyny gości. Niestety to my zostaliśmy bardziej pokrzywdzeni przez sędziego i tylko Jura otrzymał czerwony kartonik. Do końca meczu musieliśmy grac o jednego mniej.

Amator całkowicie nie potrafił tego wykorzystać i to nasz zespól dalej trafiał do siatki gości. Golce pozwoliły nam podwyższyć wynik na 5-0 a ostatnie dwa gole przed przerwą zdobyli M. Knysak i D. Jaworek.

W drugiej połowie graliśmy również bardzo ofensywnie. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji i tylko czekaliśmy na kolejne trafienia. W 46 minucie swoim trzecim golem w tym spotkaniu popisał się D. Jaworek, a w ostatniej akcji meczu do siatki trafił jeszcze D. Kaleta.

Mecz zakończył się wynikiem 7-0 i był to sprawiedliwy wynik patrząc na grę obu drużyn.

Cieszymy się z kolejnych 3 punktów a przede wszystkim z przypieczętowania mistrzostwa ligi Młodzików. Do końca rozgrywek pozostały nam dwa spotkania . W czwartek 20.10 zagramy u siebie z Ostrowami, a w sobotę 22.10 pojedziemy do Sokoła Wręczycy.